Přeprava nákladu přes Německo s řidičským oprávněním skupiny B + E

Obracím se na Vás s prosbou o zodpovězení dotazu, se kterým si vzhledem k současné nepřehledné situaci v právním řádu nebyl jist náš školitel na školení řidičů.
Máme vozidlo N1 do 3,5 t ( Mercedes Sprinter 416 ) s brzděným přívěsem také do 3,5 t. Vozidlo je rok výroby 2003, má mechanický tachograf. Po naší republice tuto soupravu běžně řídí řidič s oprávněním B + E.
Prosím o sdělení, zda je možno za těchto podmínek jet do Francie (přes Německo). Nejsme firma, která se zabývá autodopravou, jedná se o jednorázový dovoz lodí pro naši půjčovnu. Pokud bychom si tuto dopravu mohli uskutečnit sami, velmi by nám to celou dodávku zlevnilo. Ještě dodávám, že konkrétní řidič, který by pro náklad jel, má řidičský průkaz vydaný 27. 2. 2006 – je to již plastová kartička s logem EU (nevím, jestli letos nebyly nějaké změny ve formě či vzhledu řidičských průkazů).
Velice prosím o pokud možno brzkou odpověď, protože se musíme vyjádřit do Francie, zda budeme potřebovat dopravu zajistit od nich či ne.

___________________________________________________________________________

Odpověď:

Řidičské oprávnění B+E je k řízení uvedené soupravy plně dostačující, s řidičským průkazem nebude problém. Jelikož ale jde o přepravu související s podnikáním, byť ne pro třetí subjekt, tachograf by měl být použit.

Sledujte nás na sociálních sítích