Vybraná pravidla silničního provozu pro cizince

Platforma Vize 0, Autoklub ČR a Policie ČR vytvořily informační leták pro zahraniční účastníky silničního provozu

Obsahuje základní pravidla silničního provozu. Leták je k dispozici v elektronické podobě, na vybraných čerpacích stanicích a v některých autopůjčovnách bude též v podobě papírové.

Česká republika je vyhledávanou turistickou destinací, navíc je pro řadu motoristů významnou tranzitní zemí. A tak není divu, že řidiči s cizí státní příslušností zaviní ročně na našem území několik tisíc nehod, při nichž několik desítek osob zemře a více než tisícovka účastníků silničního provozu je zraněna.

Jednou z příčin nehodovosti cizinců je dozajista i nedostatečná znalost českých pravidel silničního provozu. Pro lepší informovanost zahraničních řidičů proto Platforma Vize 0, Autoklub ČR a Policie ČR připravily přehled nejdůležitějších pravidel provozu na našem území. Informační materiál je zpracován ve formě letáku, a to v anglické a německé verzi. Bude k dispozici v elektronické a také papírové podobě, ke stažení bude na webových stránkách Platformy Vize 0 (www.platformavize0.cz ) a Autoklubu ČR (www.autoklub.cz).

Zahraniční řidiči budou mít k dispozici informační leták také na vybraných čerpacích stanicích či v některých autopůjčovnách. O této kampani budou informováni rovněž FIA (Mezinárodní automobilová federace), členové mezinárodní organizace TISPOL (sdružuje služby dopravní policie evropských států) a Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Vytvořený informační materiál rádi bezplatně poskytneme i dalším subjektům.

Informační letáky ke stažení:

v angličtině ke stažení ZDE

v němčině ke stažení ZDE

a také češtině ke stažení ZDE

Bližší informace podají:

Roman Budský                                                                     Libor Budina

Platforma Vize nula                                                          Autoklub České republiky

tel.: 776 195 576                                                                   tel.: 727 901 494

e-mail: budsky.roman@volny.cz                                      e-mail: budina@autoklub.cz

Sledujte nás na sociálních sítích