V roce 2020 startuje několik významných projektu pro trénink řidičů

UČME SE PŘEŽÍT

Preventivní projekt Učme se přežít má za cíl snížení nehodovosti motocyklistů. Ve svém dvanáctiměsíčním období zahrnuje 16 výukových kurzů pro celkem 850 motocyklistů, dále jeden speciální kurz a seminář pro 40 učitelů autoškol. Nositelem projektu je od roku 2010 obecně prospěšná společnost Bezpečně na silnicích. Pro rok 2020 se na základě dohodnuté spolupráce stal nositelem projektu Autoklub České republiky.

Přihlásit na kurzy je možné se na webových stránkách projektu http://www.ucmeseprezit.cz

JEDU S DOBOU

Všichni víme, že naše populace stárne a přibývá seniorů, kteří se aktivně účastní dění kolem sebe. Ať už tvoří ostřílené členy pracovních kolektivů, nebo si užívají zaslouženého odpočinku, věnují se přitom různým činnostem, mezi něž často patří i řízení motorových vozidel. Avšak obzvláště za volantem se musíme stoprocentně spolehnout sami na sebe, abychom se mohli vypořádat s nejrůznějšími krizovými situacemi, jež nás mohou na silnicích potkat.

Proto v rámci projektu Jedu s dobou nabízíme bezplatný kurz pro seniory ve věku 65+, jehož cílem je připravit je na tyto situace za volantem. V rámci kurzu, který probíhá na polygonu, si mohou senioři zdarma a bez rizika vyzkoušet kritické okamžiky, do kterých se mohou dostat třeba na mokrých silnicích, a natrénovat si správné reakce.

Pokud chcete, abyste se vy, vaši rodiče či prarodiče cítili za volantem sebejistě a zvýšili bezpečnost nejen svou, ale i svého okolí, využijte tohoto praktického kurzu, jehož cena se obvykle pohybuje okolo 4 000 Kč, ale senioři ve věku alespoň 65 let se jej mohou zúčastnit zdarma. Stačí se pouze registrovat na internetových stránkách https://www.jedusdobou.cz/.

START DRIVING

Již ve druhé polovině března oficiálně startuje nový projekt START DRIVING, který realizuje Asociace autoškol ČR ve spolupráci s Asociací center bezpečných jízd ČR pod Autoklubem ČR. Je určen začínajícím řidičům automobilů, kterým poskytne zdokonalovací výcvik na jednom z center bezpečné jízdy po celé republice. Díky finanční podpoře projektu z fondu zábrany škod je pro účastníky zcela zdarma!

Všechny informace se dozvíte na webové stránce https://www.startdriving.cz/, kde najdete také termíny a formulář rezervací na jednotlivá centra bezpečné jízdy. Nejbližší kurz se koná v úterý 24. března 2020 v Sosnové u České Lípy.

Sledujte nás na sociálních sítích